Проведення агрохімічного аналізу ґрунту – особливості, методика
Як виконуються дослідження?
Лабораторний аналіз – це чітко структурована, поетапна процедура, провести яку можуть лише фахівці. Є найпростіші тести, що проводяться навіть у домашніх умовах, але основні дослідження можливі лише у спеціалізованій лабораторії.
Вивчення ґрунту включає ряд етапів.
Відбір проб
З цього моменту все починається, бо відбір має пройти без нарікань. Одним із найпоширеніших способів, простих та дієвих, вважають «метод конверту». Як це відбувається: по краях ґрунту намічаються 4 крапки, п'ята точка знаходиться посередині, звідти совком, шпателем, а то й ложкою відбирають проби. Взятий зразок пакується в паперові (але можна і поліетиленові) мішки. Землю не чіпають голими руками в процесі збирання та упаковки, лише інструментами. Курити у процесі взяття проб категорично заборонено. Є чітко розписані ДСТУ, які регламентують основні моменти взяття ґрунтових проб.
Аналіз
Лабораторія, куди доставляються проби, має бути оснащена сучасним обладнанням, відповідними реагентами, і, звісно, робити аналіз мають кваліфіковані працівники. Добре, якщо багатофункціональний аналіз може провести одна лабораторія, щоби не довелося брати кілька проб і розсилати їх у кілька інстанцій. І сьогодні такі лабораторії є – це зручно для клієнта та для виконавця вигідно, звичайно, теж. Якщо рядовий замовник хоче просто дізнатися про характеристику ґрунту зі своєї садової ділянки, його запит складає такий ряд аналізів – мікробіологічний, хімічний, радіологічний. Це той мінімум, яким можна зробити цінні висновки.
Садівники, які професійно займаються розведенням рослин, фермери, швидше за все, повинні зробити додатково агрохімічний аналіз та ґрунтову перевірку на вміст пестицидів.
Результати
В середньому робота над аналізом займає 2 тижні, точніше результати на руки замовник отримує через 10-14 днів. Якщо замовлень багато, лабораторія надішле результат дослідження через 20 днів. Якщо аналіз проводиться не просто для себе особисто, а для вирішення якихось юридичних питань, наприклад, фермер погоджує дозволи на вирощування та продаж із відповідними інстанціями, він має простежити, щоб результати дослідження були видані на бланку держзразка. У приватних цілях це вже не так важливо, але для підстрахування краще наполягти на спеціальному бланку.