Проведення агрохімічного аналізу ґрунту – особливості, методика

Як виконуються дослідження?

Лабораторний аналіз – це чітко структурована, поетапна процедура, провести яку можуть лише фахівці. Є найпростіші тести, що проводяться навіть у домашніх умовах, але основні дослідження можливі лише у спеціалізованій лабораторії.

Вивчення ґрунту включає ряд етапів.

Analiz.1140x600

Відбір проб

З цього моменту все починається, бо відбір має пройти без нарікань. Одним із найпоширеніших способів, простих та дієвих, вважають «метод конверту». Як це відбувається: по краях ґрунту намічаються 4 крапки, п'ята точка знаходиться посередині, звідти совком, шпателем, а то й ложкою відбирають проби. Взятий зразок пакується в паперові (але можна і поліетиленові) мішки. Землю не чіпають голими руками в процесі збирання та упаковки, лише інструментами. Курити у процесі взяття проб категорично заборонено. Є чітко розписані ДСТУ, які регламентують основні моменти взяття ґрунтових проб.

Аналіз

Лабораторія, куди доставляються проби, має бути оснащена сучасним обладнанням, відповідними реагентами, і, звісно, ​​робити аналіз мають кваліфіковані працівники. Добре, якщо багатофункціональний аналіз може провести одна лабораторія, щоби не довелося брати кілька проб і розсилати їх у кілька інстанцій. І сьогодні такі лабораторії є – це зручно для клієнта та для виконавця вигідно, звичайно, теж. Якщо рядовий замовник хоче просто дізнатися про характеристику ґрунту зі своєї садової ділянки, його запит складає такий ряд аналізів – мікробіологічний, хімічний, радіологічний. Це той мінімум, яким можна зробити цінні висновки.

Садівники, які професійно займаються розведенням рослин, фермери, швидше за все, повинні зробити додатково агрохімічний аналіз та ґрунтову перевірку на вміст пестицидів.

analiz-94211

Результати

В середньому робота над аналізом займає 2 тижні, точніше результати на руки замовник отримує через 10-14 днів. Якщо замовлень багато, лабораторія надішле результат дослідження через 20 днів. Якщо аналіз проводиться не просто для себе особисто, а для вирішення якихось юридичних питань, наприклад, фермер погоджує дозволи на вирощування та продаж із відповідними інстанціями, він має простежити, щоб результати дослідження були видані на бланку держзразка. У приватних цілях це вже не так важливо, але для підстрахування краще наполягти на спеціальному бланку.

Комментарии

Нажимая на кнопку «Отправить комментарий» вы соглашаетесь на обработку своих персональных данных.