Чи варто купувати безщіткові шуруповерти
Компанії-виробники техніки для побуту та професійної діяльності пропонують різноманітні позиції шуруповертів. Зокрема, вони різняться за типом двигуна. Моделі працюють від щіткового чи безщіткового мотора. Техніка різниться за принципом роботи. У першому варіанті встановлено колекторний вузол зі щітками. Через них передається струм на ротор. У безщітковому шурупокруті стоїть безколекторний двигун з електронним блоком. Позиції різняться за вартістю. Вибір залежить від ваших потреб. Однак багато майстрів вибирають саме безщіткові моделі. Це зумовлено низкою причин.
Переваги та недоліки безщіткового шуруповерта
Завдяки конструкції така модель більш надійна. Відсутність колекторно-щіткового вузла знижує ризик зупинки інструменту під час роботи. Звісно, якщо власник дотримується правил експлуатації приладу. Безщітковий шурупкрут також відрізняється високим ККД. У таких пристроїв він сягає 90% на противагу 60% у щітковій моделі. Ще одна вагома перевага — можливість економії заряду батареї. Завдяки заощадженню енергії безщіткові шуруповерти дають змогу виконати більше роботи, що своєю чергою позитивно позначається на заробітках майстра. Серед інших переваг техніки виділяють:
- простоту обслуговування;
- збереження потужності на прямому та реверсному режимі;
- можливість контролю частоти обертання;
- стабільність швидкості за збільшення навантаження.
Безщіткова техніка підходить для роботи в небезпечному середовищі. Вона виключає можливість виникнення іскри, що дає змогу працювати поблизу горючих речовин і газових сумішей. Крім того, техніка не так нагрівається під час роботи. Це також зумовлено відсутністю тертя між щітками та колектором. До того ж передбачено захист від перевантаження. Така техніка довела свою довговічність — вона служить у рази довше, ніж щітковий аналог. Крім того, пристрій значно тихіший у роботі. Безщіткові моделі майже не вимагають обслуговування. Проте, попри низку переваг, слід загадати й про недоліки такого шурупокрута. Зокрема, йдеться про вищу вартість. Щітковий аналог — більш бюджетний. До того ж його значно простіше відремонтувати. У безщітковому шуруповерті плата управління, кнопка ввімкнення та стартер двигуна складають один блок. У разі ламання вартість ремонту може становити дві третини від ціни нової техніки. Ще один недолік пристрою — його розміри. Він масивніший від щіткової моделі, що не завжди зручно в умовах обмеженого простору.
Вибір за вами
Перед купівлею техніки варто зважити всі за й проти. Якщо ви плануєте використовувати пристрій зрідка, не потрібно переплачувати — сміливо купуйте щітковий шуруповерт. Проте для частого застосування краще придбати безщітковий аналог. Якісні моделі техніки пропонують серед іншого такі бренди: Makita, Metabo, DeWALT, Bosch, Vitals, Ryobi, Intertool. Ви зможете вибрати позицію під власні потреби та бюджет.