Ліхтарі на сонячній батареї: переваги та недоліки

634634643

Ліхтарі на сонячних батареях — єдиний на сьогодні різновид повністю автономних джерел освітлення, які не потребують під’єднання до побутової електромережі для підзарядки акумулятора чи заміни батарейок. Поповнювати заряд у них все ж потрібно, але джерелом є сонячна енергія. Тому найбільш вживаною сферою використання цих приладів є освітлення територій, на яких ускладнено доступ до інших способів живлення.

Сучасні ліхтарі на сонячних батареях оснащують розумною електронікою, яка забезпечує автоматичне ввімкнення освітлення після заходу сонця або навіть реагування на рух.

Такі ліхтарі можуть працювати за відсутності прямого сонячного освітлення завдяки електроенергії, яка накопичується вбудованим акумулятором. Чим більша його ємність, тим довшим буде час роботи в темряві.

Плюси та мінуси сонячних ліхтарів

Зростання популярності ліхтарів на сонячних батареях зумовлено цілим спектром переваг:

 1. Тривалий термін служби. Для компактних побутових світильників це 5–10 років роботи. Параметр значною мірою залежить від тривалості «життя» окремих конструктивних елементів. Наприклад, нікель-кадмієві батареї служать приблизно 10–15 років, а світлодіодні лампи мають ресурс до 100 тисяч годин експлуатації.
 2. Відсутність необхідності регулярного обслуговування.
 3. Екологічність.
 4. Можливість освітлювати значні за площею території.
 5. Економічність: немає потреби в заміні батарейок, протягуванні кабелів, відсутні витрати на електроенергію в будь-якій формі.

Помилковою є думка, що в похмуру погоду сонячна батарея не заряджається. Заряд формують кванти світла, вдень вони проникають до поверхні землі навіть за хмарної погоди.

Недоліки також є:

 • взимку накопиченого заряду буває недостатньо для повноцінного функціонування, особливо в хмарну погоду;
 • потужність ліхтарів зазвичай поступається іншим типам світильників;
 • поверхня сонячної панелі потребує періодичного очищення від пилу, який знижує здатність накопичувати електричну енергію.

На що потрібно звертати увагу під час вибору ліхтаря на сонячній батареї

Як свідчить статистика, відсоток товарів, що купують в інтернеті, невпинно зростає. Для групи непродовольчих товарів він вже наближається до знакової відмітки в 50%. Сьогодні в інтернет-магазинах і на популярних маркетплейсах можна купити ліхтарики на сонячних батареях. Вибираючи такий різновид джерела освітлення, потрібно враховувати чимало факторів:

 • вартість ліхтаря;
 • його технічні характеристики (потужність, ємність акумулятора, площа поверхні панелі, спектр випромінювання, матеріали виготовлення, наявність датчиків руху та освітленості, можливості дистанційного керування тощо);
 • наявність бонусів та акційних пропозицій;
 • відгуки користувачів;
 • складність монтажу;
 • прийнятні варіанти доставки.
Советуем:  Дизайнерские эксклюзивные светильники

У будь-якому разі ліхтар на сонячній батареї може стати надійним помічником, особливо в ситуаціях, коли є перебої з електропостачанням.