Сонячні станції для домашнього господарства: держава надасть допомогу на встановлення

Сонячні станції для домашнього господарства: держава надасть допомогу на встановлення

Сонячні електростанції в Україні розглядаються як ефективний інструмент розвитку розподіленої генерації, а також забезпечення користувачів електрикою шляхом власної генерації

Уряд розробляє заходи, що стимулюватимуть власників приватних домогосподарств замовити будівництво сонячних станцій. Розвиток приватної сонячної енергетики розглядається як один з основних напрямків розвитку розподіленої генерації, який допоможе знизити навантаження на централізовану мережу. Крім того, заохочення приватної ініціативи на розвиток генерації для покриття власного споживання дозволяє державі частково зменшити навантаження на бюджет. Бо домовласники забезпечують себе електрикою самостійно, не розраховуючи на централізоване енергопостачання.

Замовити будівництво сонячної станції: умови та особливості

Уряд представив програму, головна мета якої — стимулювати встановлення сонячних електростанцій у приватних домоволодіннях. При цьому він використав вже відпрацьовану схему, яка була реалізована під час видачі «теплих кредитів». Власник будинку хоче придбати певні матеріали та обладнання, він оформлює заявку до банку, гроші надходять на рахунок магазину/компанії та домовласник отримує замовлення. Але якщо за «теплими кредитами» за деякими позиціями держава оплачувала не лише відсотки, а й до 70% самого тіла кредиту, то зараз умови стали жорсткішими. Держава зобов’язується виплачувати лише відсотки, а ось сам кредит доведеться погашати покупцю СЕС.

На яких умовах надаватиметься кредит для будівництва приватної домашньої станції:

  • Сонячна електростанція може працювати лише на компенсацію власного споживання та не може продавати електрику за зеленим тарифом. Надалі надлишки генерації можуть бути реалізовані за системою Net Billing.
  • Потужність сонячної електростанції не повинна перевищувати 10 кВт.
  • Сонячна станція повинна бути гібридного типу, вона повинна включати систему зберігання енергії. Місткість акумуляторної групи розраховується виходячи зі співвідношення — на 1 кВт потужності СЕС 1 кВт-год місткості акумуляторів.
  • Термін надання кредиту — 5 років.
  • Максимальний розмір кредиту не має перевищувати 480 тисяч гривень. Тобто при отриманні максимального розміру кредиту домовласник має виплачувати не менше 96 тисяч гривень щорічно або 8 тисяч — щомісяця. Навряд чи буде сенс закривати кредит достроково, адже відсотки й так погашаються державою.
  • Один кредит надається для однієї точки обліку електроенергії, іншими словами, на один будинок не можна буде отримати два і більше кредиту.
  • Дозволено купувати та встановлювати тільки те обладнання (сонячні панелі, інвертори тощо), яке пройшло сертифікацію в Україні.
Советуем:  Как подобрать недорогое освещение?

Щоб знизити ціни на сонячні станції для домашніх господарств https://rayton.com.ua, профільний комітет Верховної Ради вже погодив проєкт постанови, за якою планується звільнити від сплати ПДВ та митних платежів енергетичне обладнання. Йдеться про сонячні панелі, інвертори, літії іонних акумуляторів (тут є певні обмеження, без ПДВ дозволять ввозити АКБ місткістю не менше 200 Ач). Поки що розглядається запровадження цих пільг весь час дії воєнного стану.