Гіпсокартонні матеріали. Профіль для гіпсокартону у Львові
Оздоблення гіпсокартоном останнім часом набула широкого поширення. При роботі з цим матеріалом в більшості випадків не обходиться без каркаса. Каркас складається з різного типу профілів, відмінності між ними часто викликають питання. У цій статті ми розглянемо основні види профілів і інших елементів конструкції для монтажу гіпсокартону. Замовити профіль для гіпсокартону у Львові ви можете тут https://fenixcentr.lviv.ua/gipsokartonni-materiali/profil-dlya-gipsokartona/.
Види профілів
Направляючий профіль для перегородок прикріплюється до стін, підлоги і стелі при створенні каркаса для перегородок і при обшивці стін. Позначається літерним поєднанням UW або в російській класифікації — пн. Профіль має П-подібну форму, в нього вставляють стієчний профіль або інший направляючий профіль при примиканні до стін.
Направляючий профіль для стелі виконує ту ж функцію, як і профіль UD, тільки використовують його для створення підвісних стельових конструкцій. Позначається він буквами UD, в російській маркування — ППН. Профіль також використовують для створення каркасних конструкцій або для обшивки стін.
Стієчний профіль має позначення CW або ПС. Стійки використовують для посилення конструкції каркаса перегородок. На нього можна кріпити гіпсокартон з двох сторін, це відрізняє його від стельового профілю. Він різниться за розмірами сторін і по довжині. Профіль CW вставляють в профіль UW. В результаті цього виходить лати, до якої кріплять гіпсокартон.
Стельовий профіль позначається буквами ПП (CD). Його використовують для створення підвісних стель, стельовий профіль ще називають несучим. Його вставляють в направляючі і кріплять на прямих або анкерних підвісу. Також цей вид профілю підходить для обшивки стін і створення декоративних конструкцій з гіпсокартону.
Арочний профіль — ще один елемент, який використовують для обшивки стін і перегородок, його застосовують для створення арок в дверних отворах. Конструкція зазвичай залежить від конкретного виробника і застосовується він рідше, ніж перераховані вище.
Елементи кріплення
Прямий підвіс — найпоширеніший кріпильний елемент. Його використовують для установки підвісної стелі і для прикріплення облицювання з ГКЛ до стіни в тих випадках, коли для стійок використаний стельовий профіль. Довжина підвісу зазвичай не перевищує 12 — 12,5 см, тому товщина стелі або обшивки повинна бути не більше цієї величини.
Анкерний підвіс використовують в ситуаціях, коли товщина стелі або обшивки перевищує 12,5 см. Іноді анкерний підвіс називають підвісом з тягою, тому що він складається з двох елементів, самого кріплення і тяги, переміщення якої по вертикальній осі дозволяє змінювати висоту стелі.
Подовжувач дозволяє збільшити довжину стельового профілю, він вставляється в кінець одного елемента і в початок іншого.