Кухонні дошки. Коротка інформація, яка допоможе Вам зробити правильний вибір

Обробна дошка — один із головних робочих інструментів на кухні. Від неї багато в чому залежить те, якою вийде ваша страва: красивою та безпечною для здоров’я, або навпаки. Обробні дошки також виступають як сервірувальний посуд, роблячи подачу страви креативною та привабливою. Отже, вирушаємо на пошуки своїх ідеальних обробних дощок! Замовити кухонні дошки по гарній вартості ви можете в каталозі магазину https://top-posuda.com/doski/.

doska-kuhonnaya-2

Основні критерії вибору обробної дошки

Щоб вибрати правильну обробну дошку, яка полегшить процес приготування їжі, необхідно вибирати її за кількома критеріями:

  1. Розмір.
  2. Вага.
  3. Міцність та довговічність.
  4. Стійкість на робочій поверхні.
  5. Безпека матеріалу для ножів.
  6. Екологічність та безпека матеріалу для здоров’я
  7. Дизайн.

Звичайно, почати варто з того, що використовувати ту саму дошку для нарізки м’яса і риби, сирів і випічки, овочів і фруктів — негігієнічно, навіть якщо вона має антибактеріальне покриття. Крім того, дошки мають властивість більшою чи меншою мірою вбирати запахи продуктів, створюючи часом дуже незвичайні коктейлі з ароматів. Тому на кухні має бути не одна дошка на всі випадки життя, а набір для різних типів продуктів.

Оптимальний набір дощок для дому налічує 4 дошки: для м’яса, для риби, для овочів і фруктів, для хліба. На професійних кухнях використовується до 12 дощок різних розмірів і з різних матеріалів.

5.1.2

Якого розміру вибрати обробну дошку

Розмір дошки грає визначальну роль зручності її використання. Її робоча поверхня має поміщати у собі продукт цілком. Вам напевно буде некомфортно обробляти тушку курки, яка постійно звалюється з дошки або чистити рибу, хвіст якої звисає з краю, і забруднює одяг.

Рекомендуємо мати на кухні дошки різних розмірів, а формою орієнтуватися на особисті переваги (квадратна, кругла, прямокутна). Стандартний розмір дошки для нарізки риби та м’яса — 40×30 см, для рубання м’яса та риби можна взяти і більше — 50×35 см. Для нарізки та шаткування овочів підійде дошка 35×25 см, а для виконання дрібних завдань, наприклад, нарізки зелені або лимона, цілком вистачить дошки розміром 20×15 см. Тонкі дошки підійдуть для легких і м’яких продуктів, а для стейків або відбивних краще вибирати дошки товщиною 3-8 см.

Советуем:  А вы пробовали Чемпион казино?

З якого матеріалу вибрати обробну дошку?

Найчастіше виробники використовують для виготовлення обробних дощок пластик, деревину, бамбук та скло, іноді – натуральний чи штучний камінь. Розглянемо особливості та властивості цих матеріалів.