Як вибрати побутові рекуператори?

Хороше самопочуття домочадців залежить від мікроклімату приміщення. У разі низької температури або підвищеної вологості, наявність пилу можна спостерігати, як швидко виникають серйозні захворювання. Багато хто для порятунку такої проблеми намагається більше провітрювати приміщення, але через це йде багато тепла, і приходять великі рахунки на оплату.

У таких ситуаціях найкращим рішенням стануть рекуператори повітря, які є системами, спрямованими на збереження тепла у зимовий період часу, та забезпечення свіжих повітря у літній час. Також дані пристрої усувають відпрацьоване повітря. Замовити побутовий рекупатор ви можете по гарній ціні в цьому інтернет-магазині https://heatrecovery.shop.

ventbazar_rekuperator-2_750x500_banner

На що звернути увагу під час виборів рекуператора?

Насамперед слід зазначити, що велику увагу необхідно віддати виробникам, методу монтажу та конструктивним особливостям. Вартість має бути на другому плані.

Пристрій повинен виконувати такі функції:

  1. Очищати та вентилювати приміщення.
  2. Знижувати повіти тепла та економити.
  3. Створювати здорову атмосферу у будинку чи квартирі.
  4. Володіти гарною продуктивністю.
  5. Функціонувати безшумно.

Всі ці критерії необхідно враховувати під час виборів.

Screenshot_5

ТИП РЕКУПЕРАТОРА

Будемо говорити лише про протиточні, як найпоширеніші (ще є роторні). Рекуператор найчастіше буває алюмінієвим чи ентальпійним (мембранним). Основна перевага ентальпійного – у рекуперації тепла та вологи, а не лише тепла. Установки з алюмінієвим теплообмінником мають властивість активно конденсувати, тому потрібно кудись зливати конденсат, у більшості ПВУ з мембранним обмінником найчастіше використовується «режим відтайки», коли в мороз на якийсь час відключається припливний вентилятор і зупинка «відігрівається» тільки теплим витяжним повітрям. Що може завдавати незручності. Неприємно, якщо в -20 установка нормально працюватиме лише 20 хвилин на годину, а решта часу стоятиме “в розпачі”. Тому який тип теплообмінника кращий – питання досить спірне.

Советуем:  Производство перчаток ПВХ

Алюмінієвий теплообмінник довговічніший, але при цьому активно конденсує в холод і має меншу ефективність рекуперації. Ентальпійний – більш «ніжний», може пошкодитися якщо допустити його обмерзання через високу вологість. Тому часто у вентустановки з мембранним рекуператором не рекомендують заводити повітря з вологих приміщень, що на корені вбиває саму ідею централізованої вентиляції, оскільки саме вологі приміщення потребують найактивнішої вентиляції.

Особисто у мене машина з ентальпійним рекуператором, повітря заведене з вологих приміщень та проблем не виникало. Але гарантії їх відсутності, наприклад, у сильний мороз та активному надходженні вологи з СУ в систему вентиляції – немає.