Як вибрати профіль для монтажу гіпсокартону?

Оздоблення гіпсокартоном останнім часом набула широкого поширення. При роботі з цим матеріалом в більшості випадків не обходиться без каркаса. Каркас складається з різного типу профілів, відмінності між ними часто викликають питання. У цій статті ми розглянемо основні види профілів і інших елементів конструкції для монтажу гіпсокартону. Вибрати профіль для монтажу гіпсокартону ви можете тут https://kiev.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/profil-dlja-gipsokartona/.

profil-pn

Види профілів

Направляючий профіль для перегородок прикріплюється до стін, підлоги і стелі при створенні каркаса для перегородок і при обшивці стін. Позначається літерним поєднанням UW або в російській класифікації — пн. Профіль має П-подібну форму, в нього вставляють стієчний профіль або інший направляючий профіль при примиканні до стін.

Направляючий профіль для стелі виконує ту ж функцію, як і профіль UD, тільки використовують його для створення підвісних стельових конструкцій. Позначається він буквами UD, в російській маркування — ППН. Профіль також використовують для створення каркасних конструкцій або для обшивки стін.

Стельові профілі часто використовують для створення різних інтер'єрних елементів і обшивки стін, але для створення перегородок їх використовувати не можна, так як їх бічна сторона не підходить для кріплення листів гіпсокартону.

Стієчний профіль має позначення CW або ПС. Стійки використовують для посилення конструкції каркаса перегородок. На нього можна кріпити гіпсокартон з двох сторін, це відрізняє його від стельового профілю. Він різниться за розмірами сторін і по довжині. Профіль CW вставляють в профіль UW. В результаті цього виходить лати, до якої кріплять гіпсокартон.

Стельовий профіль позначається буквами ПП (CD). Його використовують для створення підвісних стель, стельовий профіль ще називають несучим. Його вставляють в направляючі і кріплять на прямих або анкерних підвісу. Також цей вид профілю підходить для обшивки стін і створення декоративних конструкцій з гіпсокартону.

Советуем:  Ремонт MacBook на сервисном центре. Куда обращаться?

Арочний профіль — ще один елемент, який використовують для обшивки стін і перегородок, його застосовують для створення арок в дверних отворах. Конструкція зазвичай залежить від конкретного виробника і застосовується він рідше, ніж перераховані вище.

профилб

Елементи кріплення

  1. Прямий підвіс — найпоширеніший кріпильний елемент. Його використовують для установки підвісної стелі і для прикріплення облицювання з ГКЛ до стіни в тих випадках, коли для стійок використаний стельовий профіль. Довжина підвісу зазвичай не перевищує 12 — 12,5 см, тому товщина стелі або обшивки повинна бути не більше цієї величини.
  2. Анкерний підвіс використовують в ситуаціях, коли товщина стелі або обшивки перевищує 12,5 см. Іноді анкерний підвіс називають підвісом з тягою, тому що він складається з двох елементів, самого кріплення і тяги, переміщення якої по вертикальній осі дозволяє змінювати висоту стелі.
  3. Подовжувач дозволяє збільшити довжину стельового профілю, він вставляється в кінець одного елемента і в початок іншого.