Які бувають квадрокоптери?

Все про квадрокоптери: застосування, класифікація, виробники

В рамках підготовленої статті ми розповімо, що таке квадро, для чого потрібні і якими бувають ці пристрої, розглянемо конструкційні особливості згаданих апаратів, плюси та мінуси їх використання. Окремий розділ присвятимо провідним виробникам квадрокоптерів та характеристиці продукції, що виготовляється ними.

Квадрокоптер – це безпілотний літальний апарат із 4 пропелерами, що контролюється на відстані за допомогою пульта дистанційного керування або смартфона. Цей пристрій використовують для розваги та багатьох інших цілей, причому призначення конкретної моделі квадрокоптера визначається переважно розмірами та конструкційними особливостями апарату.

Порівняно із звичайним радіокерованим вертольотом середньостатистичний квадрокоптер має низку переваг. Насамперед йдеться про покращені показники керованості та маневреності. У другу – про низькі показники шуму та більшу вантажопідйомність. До того ж конструкція квадрокоптера дозволяє вважати цей апарат універсальним рішенням. Якщо радіокеровані вертольоти в очах більшості людей – просто іграшки, то квадрокоптери – це чудове рішення для виконання багатьох завдань.

klassi-kvadrokopterov-3-

Конструкція квадрокоптера

У продажу є чимало різноманітних моделей квадрокоптерів, що відрізняються естетичними та функціональними характеристиками. При цьому базова конструкція всіх моделей практично ідентична і складається з наступних елементів:

  1. Захисний корпус. Використовується для зовнішнього захисту основних компонентів та підвищення привабливості безпілотника.
  2. Рама. Головний компонент конструкції призначений для надійного кріплення інших комплектуючих частин квадрокоптера.
  3. Блок керування. Відповідає за стабільність функціонування систем управління, координації та стабілізації у польоті.
  4. Мотори. Бувають колекторними та безколекторними. Безпосередньо впливають на продуктивність, стабільність польоту та швидкість квадрокоптера.
  5. Пропелери. Потрібні перетворення енергії в підйомну силу. Розрізняються за кількістю, розмірами та кутами нахилу лопатей.
  6. Акумулятор. Елемент, від ємності якого залежить тривалість знаходження апарату повітря. Іноді живить як квадрокоптер, а й прикріплену камеру.
Советуем:  Изделия и мебель из эпоксидной смолы

Також у деяких моделях є кріплення для додаткових елементів. Як приклад можна навести будь-який квадрокоптер зі знімною камерою, що розміщується на спеціальних кріпленнях.

FiMI_A3_GPS_FPV_camera_drone

Принципи польоту квадрокоптера

Далі розповімо про те, як літає квадрокоптер. Опишемо загальні моменти, тому що в деяких моделях безпілотників використовуються спеціальні технології, за рахунок яких принципи польоту або управління можуть відрізнятися від тих, що характерні для стандартних варіацій квадрокоптерів.

Квадрокоптер (будь то велика професійна модель або міні квадрокоптер) піднімається в повітря завдяки роботі гвинтів, керованих синхронними двигунами. Два пропелери рухаються за годинниковою стрілкою, два – проти годинникової стрілки. Координація напрямку та швидкості руху квадрокоптера здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування. Команди передаються приймач блоку управління, та був реалізуються як посилення чи ослаблення потужності двигунів. При швидкому обертанні одного двигуна квадрокоптер здійснює нахил, при прискоренні синхронної пари двигунів – повертається у потрібну сторону.

Всі квадрокоптери можуть рухатися в будь-яких напрямках прямої, а деякі моделі безпілотників здатні кружляти на місці і навіть виконувати фліпи. Компенсація поривів вітру під час польоту здійснюється завдяки використанню гіроскопів або акселерометрів.