Якими позитивними якостями володіють керамічні поризовані блоки?

Керамічний блок (виріб, який ГОСТом позначається як камінь керамічний), став новим ланкою в ланцюжку продуктів, вироблених з глини. Матеріал з'явився у відповідь на нові вимоги до будівельних технологій; незважаючи на коротку поки кар'єру, керамічні блоки змогли показати себе як перспективний стіновий матеріал з вражаючим набором якостей. Недарма у блоків стільки альтернативних назв — про них говорять, як про теплу або поризованной кераміці, термоблока або як про великоформатному камені. Замовити зараз можна тут https://keraterm.com.ua/.

keramika-stena-doma

Про виробництво керамоблоков

Зі своїми попередниками — класичним червоним і порожнистим цеглою, керамічний блок має певну схожість, як по вихідній сировині, так за деякими експлуатаційними характеристиками. Разом з тим, процес виробництва більш технологічний, що позначається на кінцевій вартості не в кращу сторону, але компенсується якістю виробу. Свій звичайний вигляд керамоблоки отримують по закінченню наступного технологічного ланцюжка:

  1. Підготовка сировини. Глину змішують з порізаторамі — добавками, що знижують щільність і задають теплотехнічні параметри виробів. Як добавки можуть виступати подрібнені деревна тирса, лушпиння зернових, макулатура або полістирол. Суміш пропускається через глінорастірающіе машини (що робить її однорідною), і через прес, що видаляє надлишки води.
  2. Формування. Підготовлена ​​глиняна маса у вигляді бруса продавлюється крізь міцну форму (фільєру), яка формує зовнішні поверхні і порожнечі майбутніх блоків.
  3. Сушка і випалення. Глиняний брус ріжеться на окремі вироби і сушиться в спеціальній камері; процес займає від двох до трьох діб. Подальший випал відбувається в тунельної печі, він триває 40-50 годин, при 1000 ° С. При такому температурному режимі глина перетворюється в кераміку, а порізующіе речовини вигоряють, утворюючи внутрішні пори.

nedostatki-porizovannogo-keramicheskogo-bloka 2

Чому стіни з теплоблоков теплі

Зі шкільного курсу фізики відомо, що повітря є найкращим теплоізолятором. Зовнішня структура великоформатного керамоблока включає безліч повітряних камер, що позитивно позначається на його теплозахисних характеристиках. Це означає, що основна теплова енергія йде назовні не через ці повітряні кишені, а по керамічним перемичках, тобто повільніше, оскільки цей звивистий шлях довший товщини блоку в два рази. Бетонний блок з такими ж габаритами буде відчутно холодніше. Гідні експлуатаційні якості стін з керамоблоков забезпечуються та іншими корисними властивостями:

  1. Низьке водопоглинання. В умовах підвищеної вологості теплопровідність поризованного блоку буде нижче, ніж у газобетону.
  2. Внутрішня пориста структура. Повітряні порожнини (пори), що виникли під час випалювання кераміки і вигоряння добавок-порізаторов, роблять виріб легше.
  3. Зовнішній вигляд стіни. Завдяки габаритам теплоблоков на стіні мало горизонтальних кладок швів. Вертикальні шви не містять розчин.