З чого складається успішний бізнес у селян?

За кордоном фермерське господарство вже давно вийшло на принципово новий рівень розвитку. Хоча вітчизняний ринок і відстав, за останні кілька років спостерігається плавне зростання зацікавленості у фермерстві. Люди прагнуть забезпечити себе екологічно чистими продуктами та заробити грошей для власної родини. Більше вам розкаже форум фермерів.

У сьогоднішній статті буде розглянуто загальні принципи побудови бізнес-плану для початківця фермера + надані найбільш актуальні ідеї в ніші за останні 5 років.

0101

Актуальність фермерського господарства

Відповідно до статистичних досліджень щодо України, фермерські господарства займають 98.5% від загальної кількості господарств у межах держави. Перед колективних господарств і сільськогосподарських кооперативів припадає сумарно 2.3%, а частка державних нижчі рази.

Переваги бути фермером

  1. Свіже повітря. Здоров'я над усе, і фермерське господарство сприяє цьому. За рахунок розташування в сільській місцевості повітря чистіше і працездатність вище. Для тих, хто мріє поєднувати бізнес зі здоровим оточенням – це один з найкращих варіантів.
  2. Еко-продукція. Навіть вузькоспеціалізоване фермерське господарство матиме городню ділянку. Свіжі овочі та м'ясо стануть не делікатесом, а повсякденною їжею.
  3. Потенціал розвитку сімейного бізнесу. Найчастіше так і відбувається. У процесах беруть участь всі члени сім'ї, тим самим роблячи бізнес більш зручним і ефективним.
  4. Велика кількість типів діяльності. Спеціалізація фермерського господарства може бути різною – тваринництво, птахівництво, садівництво, бджільництво, рибництво тощо.
  5. Пільги. У багатьох сільськогосподарських напрямів діяльності держави є пільгові ставки з податків чи його повну відсутність.
  6. Програми підтримки. Нехай і не завжди можна вклинитися в подібну програму, але вибити часткову підтримку значно простіше.

бізнес-у-селі-ідеї-як-можна-заробити

Недоліки спрямування

  1. Капіталоємність. В Україні родючі землі коштують дуже недешево. Навіть оренда обійдеться у копієчку. На додачу, треба думати про організацію самого бізнесу. Рослинництво і тваринництво власними силами вкрай ресурсоємні ніші.
  2. Очікування прибутку. Переважна більшість напрямів вимагають від фермера очікувати 6-12 місяців до перших надходжень з продукції.
  3. природні фактори. Погодні умови в нашій країні з кожним роком зазнають змін. Урагани, посухи та інші негативні прояви можуть знищити врожай, звівши старання фермера нанівець.
  4. Не можна тимчасово залишати ферму. Потрібно бути готовим працювати 7 днів на тиждень без вихідних та свят. Тварини та сільськогосподарські культури потребують постійної уваги. Недоглядати = зазнати збитків.
  5. Сезонність. Особливо відчувається у рослинництві, коли між припливом грошей минає від 4 до 10 місяців.
  6. Важко кредитуватись. Банківські установи не хочуть давати гроші фермерам у борг, бо їхній бізнес перебуває в зоні підвищеного ризику.