Встановлення вентиляційного обладнання

Встановлення вентиляції залежить від самої вентиляції. Канальна вентиляція з розгалуженою мережею повітроводів може обслуговувати цілі торгові центри, великі офіси та промислові підприємства. Продуктивність такої системи дуже висока, але її монтаж вимагає великих зусиль.

До безканальної вентиляції відносяться віконний та стіновий припливні клапани, механічні провітрювачі та бризер. Даний вид вентиляції підходить для дому та невеликих офісів, на встановлення обладнання витрачають від 15 хвилин до кількох годин. Монтаж обох варіантів вентсистем нижче розглянемо.

Ventylyaciya10

Встановлення систем вентиляції. Канальна вентиляція

Монтаж вентиляційних систем та обладнання проходить через кілька етапів.

Проект. Спочатку становлять технічне завдання. У ньому роблять розрахунок параметрів повітрообміну. Витрата повітря розраховують виходячи з передбачуваної кількості людей у ​​приміщенні та його площі. Значення має специфіка приміщення: наприклад, для вентиляції медичних закладів враховують підвищені вимоги до очищення повітря.

Техзавдання складають з урахуванням деяких рекомендацій:

  • максимальна ефективність системи має бути досягнута за мінімальних витрат;
  • магістраль руху повітря слід побудувати з мінімально можливою кількістю повітроводів та вигинів;
  • мешканці повинні мати доступ до системи для її регулярної перевірки та обслуговування;
  • необхідно передбачити резервне рішення у разі виходу з ладу будь-якої деталі системи;
  • бажано, щоб вентиляція була непомітною або органічно вписувалася в інтер’єр приміщення.

На підставі техзавдання інженери підбирають певний вид вентиляції та створюють схему. У схемі враховують траєкторію повітряних потоків, розташування повітроводів, вентиляторів та інших елементів системи.

Установка_вентиляции_Климат_Буд

Якщо проект вентиляції готує компанія, вона має надати Вам кошторис. Кошторис повинен відображати точну суму витрат, повний і докладний список монтажних робіт та матеріалів, що використовуються. До списку витратних матеріалів входять:

  • монтажні скоби;
  • саморізи, болти, гайки;
  • анкери, хомути;
  • трубки та шланги для відведення конденсату;
  • утеплювач (наприклад, мінеральна вата) і так далі.
Советуем:  Калькулятор пластиковых окон

З підсумкової вартості системи компанія укладає із замовником договір.

Коментар

Якщо Ви підраховуєте вартість вентиляції самостійно, пам’ятаєте про подальші витрати на підтримку роботи системи, можливий ремонт і електроенергію, необхідну для роботи вентилятора, нагрівача, зволожувача повітря та інших пристроїв.

Безканальна вентиляція

Технологія монтажу канальної вентиляції багатоетапна, тривала та непроста. Але вентиляційні роботи можуть бути й не такими масштабними — у багатьох випадках достатньо компактної безканальної вентиляції. Змонтувати її значно простіше.

Розглянемо встановлення системи припливної вентиляції на прикладі бризера:

  1. Для установки бризера потрібно зробити отвір у стіні діаметром 132 мм. Щоб пробурити вентканал, фахівець вибирає рівну ділянку стіни та перевіряє, чи немає у стіні комунікацій, які можуть бути пошкоджені під час монтажу.
  2. Отвір проходить за допомогою установки алмазного буріння — це пристрій, що обробляє бетон, камінь та інші будівельні матеріали за допомогою штучно синтезованих алмазних зерен. В обладнанні є промисловий пилосос та водозбірний колектор, тому монтаж не зашкодить обробці кімнати – бризер можна встановлювати навіть при повністю готовому ремонті.
  3. Канал повітроводу тепло-і шумоізолюється. Герметизація стиків між стіною та повітроводом здійснюється морозостійким герметиком на основі силікону без запаху.
  4. Зовні встановлюються декоративні грати, що блокують попадання в прилад комах та дрібного сміття. Щоб опади, які можуть потрапити до каналу повітроводу, у ньому не застоювалися, він монтується під нахилом 3–5 градусів вниз у бік вулиці.
  5. Бризер міцно фіксується на стіні елементами кріплення з комплекту.

Ця процедура займає лише годину.