Які функції виконують рідкі цвяхи?

Використання рідких цвяхів при будівництві та ремонті будинку

Рідкі цвяхи з туб використовують для швидкого монтажу при будівництві або ремонті всередині приміщень та на відкритому повітрі. Професіонали віддають перевагу кріпленню щитів, дощок, плиток або панелей, як у горизонтальному, так і вертикальному положеннях. Лише кілька секунд, і складна робота буває виконана, не залишаючи слідів на зовнішній поверхні. Замовити рідкі цвяхи ви можете тут https://ars.ua/ru/budivelni-materiali/budivelna-himija/ridki-cvjahi/.

1580944256_490_Жидкие-гвозди-как-пользоваться-клеем-и-какое-из-средств-считается

Клей рідкі цвяхи та їх призначення

Чим же рідкі цвяхи від звичних сталевих? Спеціальний клей для монтажу, що має спеціальний склад, що дозволяє «цвяхувати» фіксувати предмети між собою без додаткових отворів.

Полімеризація складу, що клеїть, розміщеного всередині туб, відбувається досить швидко. Проходить всього хвилина-друга, і процес з’єднання починається. У перші секунди починається схоплювання клею, потім зусилля з’єднання лише наростає.

У продажу зустрічається клей рідкі цвяхи двох видів:

  • на водній основі, в них як несуча рідина використовується акрил;
  • на органічному розчиннику – неопрені (різновиди синтетичного каучуку).

Відрізнити вид рідких цвяхів один від одного нескладно. Неопренові мають різкий запах, акрилові немає сильного запаху, він зникає досить швидко.

Використання органічної клейової сполуки:

  • неопреновими рідкими цвяхами легко «цвяхувати» (з’єднувати) між собою панелі різних матеріалів;
  • висока швидкість застигання, утворюючи надійні з’єднання;
  • після гведення з’єднані поверхні витримують значні навантаження, прийнято вважати, що ту присутній когезійний відрив, що характеризується відривом всередині матеріалу, що з’єднується. Тобто міцність з’єднання визначається не міцністю клею, а міцністю поверхні матеріалу;
  • клеєні з’єднання нормально працюють при температурі від -40 до +50 °С.

Увага! Різкий неприємний запах при склеюванні йде швидко, але робіт бажано проводити в приміщенні, що провітрюється. Застосовувати засоби індивідуального захисту для очей та рук.

Советуем:  Почему стоит купить топливное оборудование и шланг в компании ProAzs?

zhidkie-gvozdi-e1656187034967

Рідкі акрилові цвяхи мають інші особливості:

  • клей на водній основі застосовують для стикування пористих матеріалів, в процесі склеювання розчин проникає всередину пір, а потім там і полімеризується;
  • розрив сполук рідко відбувається по клею, виривається частина матеріалу, куди проникла клеюча речовина;
  • акриловий клей немає яскраво вираженого різкого запаху;
  • клеюча речовина на водній основі не підтримує горіння, може горіти лише у присутності сильного вогню.

Серед мінусів варто відзначити таке, акрилові рідкі цвяхи бояться заморожування. При негативних температурах руйнується їхня структура. Але після застосування та повної полімеризації з’єднання можуть експлуатуватися при сильних заморозках до -30 °С. Якщо роботи виконуються за високої вологості повітря, то дещо сповільнюється процес схоплювання.

Початківці майстри часто запитують, скільки сохне клей рідкі цвяхи. В інструкції з використання виробники відповідають це питання. Вони повідомляють, що остаточна полімеризація завершується через 24 години після нанесення на поверхню клею.

Деякі домашні майстри, освоюючи нове хобі, запитують, чи можна клеїти рідкими цвяхами керамічні плитки. Їх цікавить, як приклеїти полімерну плитку (ПВХ, пінополіуретанову та ін), використовуючи органічні клеї в тубах. Звичайно можна. Ці клеючі матеріали створювалися для полегшення робіт із внутрішнього монтажу. Навіть недосвідчений майстер через пару годин від початку роботи швидко освоює всі премудрості того, як цвяхувати різні матеріали, застосовуючи туби зі спеціальним пістолетом. Потрібно тільки давити на курок і видавлювати чергову порцію матеріалу для склеювання предметів.